image

The Men’s World Basketball Championship is heading into its finals.

Mistrovství světa v basketbalu mužů 2023 je 19. MS v basketbalu. Koná se v Japonsku, Filipínách a v Indonésii od 25. srpna do 10. září. Účastní se ho 32 týmů.
Poprvé se kvalifikoval Jižní Súdán, Kapverdy, Lotyšsko a Gruzie. Indonésie nebude na tomto šampionátu hrát vůbec, protože má podle basketbalové světové organizace FIBA slabou výkonnost. Na tento turnaj se nekvalifikoval také finalista posledního šampionátu Argentina. Tento rok, je již také jisté, že titul neobhájí basketbalisté Španělska, ale některý ze semifinalistů USA, Srbsko, Německo a Kanada. Všechny zápasy tohoto šampionátu se odehrávají na mobilních odpružených palubovkách z masivního dřeva dánské společnosti Junckers – Pro Complete 44.

Mezinárodní basketbalová federace FIBA si pro dlouhodobou spolupráci na svých vrcholných basketbalových akcích vybrala již předminulý rok jako globálního dodavatele sportovních podlah dánskou společnost JUNCKERS. Vrcholem tohoto spojení bude mimo aktuální Mistrovství světa 2023 basketbalový turnaj Olympijských her v Paříži v roce 2024.

Většina špičkových basketbalových akcí se odehrává na profesionálním přenosném systému poslední generace Junckers Pro Complete 44. Povrchová úprava pro FIBA EuroBasket 2022 a FIBA Basketball World Cup 2023 byla navíc vyrobena na míru s unikátním designem dle požadavků každého z pořadatelů.

Podlahový systém Pro Complete 44 plně vyhovuje normě EN 14904 třídě A4 (FIBA level 1) s vynikajícím tlumením nárazů a optimálním odskokem míčů. Využíváním tohoto systému se může pochlubit spousta multifunkčních arén a sportovních hal po celém světě. Mezi poslední úspěšné realizace patří basketbalový turnaj Mistrovství Evropy 2017, finále série EuroLeague Basketbal 2021 , FC Bayern Mnichov Audi Dome a další basketbalové hřiště od Nového Zélandu, USA, Číny a většiny zemí západní Evropy.

Společnost Junckers se mimo výrobu mobilních sportovních systémů zabývá také dodávkou fixních odpružených systémů s širokou škálou vlastností a instalačních možností. Mezi vysoce specializované produkty společnosti Junckers patří také systém povrchové úpravy pro renovaci a údržbu sportovních podlah Junckers HP 800 SPORT, který je certifikován basketbalovou federací FIBA pro renovací povrchů na nejvyšší úroveň basketbalových soutěží.

Contact form

Do you need more information about our references, the materials used or specific specifications for your tender?
Do not hesitate to contact us. We are here for you.
    Suppliers